B2Net
"Sława przemija,
    Internet zostaje na zawsze..."

Responsive

Oferujemy Państwu strony oraz aplikacje internetowe powstałe przy użyciu technologii Responsive Web Design, dzięki której nowo powstała strona idealnie wygląda zarówno na ekranach różnej rozdzielczości, jak i narzędziach mobilnych.

Responsive

Responsive to nowy trend przy budowaniu serwisów internetowych, którego głównym celem jest dostosowanie elementów, treści strony do wielkości ekranu, na którym witryna będzie wyświetlana.

W praktyce oznacza to, że zarówno użytkownik laptopa, tabletu czy też smartfona będzie miał dostęp do strony www w przejrzysty i praktyczny sposób.

Uwzględnia się każdą rozdzieczość witryny, a przy małych ekranach układ strony zmienia się na pionowy, zachowując jednocześnie prostotę nawigacji i szybkość pozyskiwania informacji.

zmienność
elastyczność
+skalowalność
=Responsive
agencja interaktywna

Rozwiązanie na różnorodne rozdzielczości ekranu

Rozdzielczość ekranu to jeden z podstawowych parametrów określających, jak wiele informacji może zmieścić się na naszym monitorze. Dostępne ekrany laptopów, zapewniają możliwość dotykowej obsługi, ukazywanie obrazów w zmiennych perspektywach oraz dostosowywanie rozdzielczości, zależnie od celu prac.

Przy tej różnorodności istotna jest elastyczność stron internetowych oraz aplikacji, osiągana przy użyciu responsive web design.

agencja interaktywna

Elastyczność przy zmiennej orientacji ekranu

Rosnąca popularność urządzeń mobilnych, stawia nie lada wyzwanie projektantom witryn. Dzięki użyciu responsive web design, zmieniając orientację ekranu na tablecie mamy idealnie dopasowaną treść strony.

agencja interaktywna

Idealne wyróżnienie treści strony www

Producenci smartfonów oferują nam coraz większe ekrany, szybsze procesory i wyższe rozdzielczości. Powszechnie obecny wymiar ekranu smartfona to 480x800.

Strona responsive web design dostosowuje pierwotną stronę do tej rozdzielczości, tym samym ukazane są na głównym planu najważniejsze treści dla użytkownika.

agencja interaktywna

Trendy

Eksperci wskazują nowe podejście do projektowania Responsive Web Design, jako odpowiedź na ciągle rosnące wymagania użytkowników urządzeń mobilnych, których wzrost szacowany jest na poziomie 40 % do 2014 roku.

Przyszłość należy do oprogramowania, a nie samego sprzętu. To systemy operacyjne i aplikacje wyznaczają trendy. - Mobile World Congress 2013 w Barcelonie

agencja interaktywna